KONST / Litografier / Färglitografi 12143142
nr 1214 3142
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, PT, Signerad. Motivet: 32x54
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
måndag 29 oktober 2018
kl 20:18:36
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes